Neapykanta ir komentarai socialiniuose tinkluose

Ko čia lendi į tą Instagramą? Pasižiūrėk kaip atrodai!

Prireikė kreivanosei reklamuoti veido procedūras….

Tai, ką dabar jau influencere būti sugalvojai?

Klaidas išsitaisyk….

Prieš kitus mokydama, pirmiausia pati pasimokyk….

Kokį diplomą turi, kad galėtum kitus mokyti?

Tai realūs mano, mano klienčių ir sekėjų komentarai, kuriuos gauname kasdien. Visi mato tą šviesiąją socialinių tinklų pusę – gražūs gyvenimai, kelionės, besišypsanti šeimyna, nemokamos grožio procedūros ar restoranai. Bet niekas nepagalvoja, kad viskas turi savo kainą. Ir komentatorių kritika, o kartais net ir patyčios yra tos kainos dalis.

Bijai vilko – neik į mišką, pasakysite. Bet, o jeigu tokia yra rinka, tokia yra realybė, tokia yra paklausa. Jeigu tu nori savo verslo, bet dabar privalai save rodyti viešai jeigu nori, kad jis taptų sėkmingu. Labai daug yra kalbama apie patyčias mokyklose, patyčias darbovietėse, bet dar labai mažai kas garsiai kalba apie neapykantą ir užgauliojimus soc. tinkluose. Viena iš priežasčių – komentatoriai dažnai slepiasi po netikrais vardais, netikromis paskyromis ir labai sunku kažkaip juos prigauti ir pamokyti. O ir ar reikia?

Ką sako mano patirtis?

Su komentatoriais kovoti reikia, nes Jūsų socialinių tinklų paskyros yra Jūsų teritorija ir ten JŪS turite išdėstyti taisykles. Kaip tą padaryti?

  • Įsivardinkite sau, kokie komentarai bus trinami ir šalinami
  • Kokiais atvejais blokuosite tokius sekėjus/vartotojus
  • Kokiais atvejais apie paskyras pranešite platformoms
  • Nesiginkite ir nesiteisinkite – Jūs nieko neįrodysite ir tokių žmonių nuomonės nepakeisite – tik sugaišite savo laiką ir skirsite jiems energijos, o to greičiausiai jie ir siekia
  • Nesustokite. Vien dėl to, kad kažkas išreiškė savo neapykantą ar kritiką nereiškia, kad ta nuomonė yra tiesa. Ar iš tikrųjų Jūsų balsas negražus, nosis kreiva, Jūs nieko neišmanote ir Jūs niekam neįdomi? Greičiausiai, kad ne.

Kaip toje dainoje dainavo „haters gonna hate” (liet. tie, kas nekenčia nekęs ir toliau) ir mes nepakeisime tų žmonių mąstymo ir būdo, bet mes galime pakeisti tai, kaip mes reaguojame į neapykantą. Mes galime užtarti kitus, mes galime parodyti, kad tokie žmonės negaus nei mūsų dėmesio, nei laiko, nei žinių. Pasirinkimas visada mūsų.

Bendraukime

El. paštu

gintare@asversli.lt

Telefonu

+37060972700

Facebook

buinovske

Instagram

gintare.buinovske

Visos teisės saugomos © Kopijuoti turinį be raštiško sutikimo draudžiama.

Krepšelis0
Jūsų krepšelyje nėra produktų
Tęsti apsipirkimą
0